Close

Smoothie maker, stolní mixér nebo ruční mixér?

Jak vybrat správný mixér na smoothie?

Na trhu existují desítky různých mixérů, jak ale vybrat ten nejlepší? V první řadě je dobré si ujasnit, jaký typ mixéru budete chtít - stolní mixér, smoothie maker a nebo ruční/tyčový mixér?

  1. Stolní mixéry - Vitamix TNC 5200jejich výhoda je především ve velikosti nádoby, ve které mixujete obsah, tj. rozmixujete v nich nejen smoothie, ale např. i polévky, omáčky, zmrzlinu atd. Většina z těchto mixérů má větší výkon než klasické mixéry na smoothie, a tím pádem rozdrtí velmi dobře třeba i led nebo menší oříšky. Jejich nevýhoda pro někoho může být celková velikost přístroje, který zabírá hodně místa na pracovní ploše a také obvykle vyšší cena oproti běžným mixérům na smoothie. Jako příklad můžeme uvést např. stolní mixér Catler BL8011 a nebo oblíbený Vitamix TNC 5200.  
  2. Nutribullet Pro 900 WSmoothie makery - smoothie makery jsou přímo určené pro mixování smoothie, které se převážně dělá z ovoce, zeleniny, oříšků a případně dalších ingrediencí. Jsou obvykle menší než standardní stolní mixéry, mají menší nádobu na mixování (obvykle 0,5 - 0,9 litru). Oproti klasickým mixérům je největší výhoda právě v samotné nádobě, ve které si koktejl připravujete - díky zabudovaném uchu si smoothie můžete rovnou vzít sebou a nemusíte jej přelívat do jiné nádoby jako v případě běžných mixérů. Např. Nutribullet 900 W je skvělý pomocník na mixování smoothie a navíc má krásný design. Podívejte se také na náš výběr 10 nejlepších mixérů na smoothie a vyberte si ten nejlepší pro vás.
  3. Tyčové/ruční mixéry - jsou nejmenší ze všech tří kategorií a jak již název sám napovídá, jedná se o "mixéry druční mixér Boscho ruky", určené převážně na mixování omáček, kaší atd. Jejich výhodou je to, že s nimi můžete mixovat přímo v hrnci, mají různé nástavce pro šlehání, míchání, drcení a dražší typy i příslušné nádoby. Jejich nevýhodou je to, že nejsou určené na delší mixování, tlačítko pro mixování musí být vždy zapnuté, a také, že s nimi nikdy nerozmixujete smoothie tak najemno jako třeba se smothie mixéry.
A jaký mixér je ten ideální pro vás? Podělte se o něj s námi v komentářích.

Diskuze ke článku

3 komentáře ke článku "Smoothie maker, stolní mixér nebo ruční mixér?"

avatar
nejnovějších nejstarších nejvíce hlasů
Monika
Guest

Smoothie je velice lahodný a zdravý nápoj, který si připravuji teď v letních měsících dost často. Dělám si z ovoce i zeleniny. U mě při nákupu hrála role, aby byl mixér lehce skladovatelný, protože kuchyň nemám zase tak velkou. Jinak na pracovní desce zabere minimum místa. Kvalitní smoothie mixéry mají velikou škálu využití, díky funkcím, které nabízí.

Eva10
Guest

No jo Vitamix je pro mě top. A ano je pravda, že je to mixér opravdu velký. Ale zase má velký výkon a dokáže krásně rozmixovat právě ty oříšky. No delší dobu jsem nad nim uvažovala, protože ta cena byla dost vysoká. Ale koupila jsem ho a jsem ráda, že jsem to udělala. Protože je to teď opravdu každodenní pomocník.

Helena Hav.
Guest

Moniko, no s tím bych moc nesouhlasila, že smoothie mixéry jsou vhodné díky funkcím. Smoothie mixéry jsou vhodné na smoothie, možná třeba polívky. Ale osobně bych se bála, že k tomu smoothie mixér není uzpůsobený. rozhodně takový mixér i když třeba zvládne mixovat třeba ořechy, rychle půjde do háje. Jinak souhlas s Eva10 – takový ten pomyslný top je Vitamix.