Close

Smoothie maker, stolní mixér nebo ruční mixér?

Jak vybrat správný mixér na smoothie?

Na trhu existují desítky různých mixérů, jak ale vybrat ten nejlepší? V první řadě je dobré si ujasnit, jaký typ mixéru budete chtít - stolní mixér, smoothie maker a nebo ruční/tyčový mixér?

  1. Stolní mixéry - Vitamix TNC 5200jejich výhoda je především ve velikosti nádoby, ve které mixujete obsah, tj. rozmixujete v nich nejen smoothie, ale např. i polévky, omáčky, zmrzlinu atd. Většina z těchto mixérů má větší výkon než klasické mixéry na smoothie, a tím pádem rozdrtí velmi dobře třeba i led nebo menší oříšky. Jejich nevýhoda pro někoho může být celková velikost přístroje, který zabírá hodně místa na pracovní ploše a také obvykle vyšší cena oproti běžným mixérům na smoothie. Jako příklad můžeme uvést např. stolní mixér Catler BL8011 a nebo oblíbený Vitamix TNC 5200.
  2. Nutribullet Pro 900 WSmoothie makery - smoothie makery jsou přímo určené pro mixování smoothie, které se převážně dělá z ovoce, zeleniny, oříšků a případně dalších ingrediencí. Jsou obvykle menší než standardní stolní mixéry, mají menší nádobu na mixování (obvykle 0,5 - 0,9 litru). Oproti klasickým mixérům je největší výhoda právě v samotné nádobě, ve které si koktejl připravujete - díky zabudovaném uchu si smoothie můžete rovnou vzít sebou a nemusíte jej přelívat do jiné nádoby jako v případě běžných mixérů. Např. Nutribullet 900 W je skvělý pomocník na mixování smoothie a navíc má krásný design. Podívejte se také na náš výběr 10 nejlepších mixérů na smoothie a vyberte si ten nejlepší pro vás.
  3. Tyčové/ruční mixéry - jsou nejmenší ze všech tří kategorií a jak již název sám napovídá, jedná se o "mixéry druční mixér Boscho ruky", určené převážně na mixování omáček, kaší atd. Jejich výhodou je to, že s nimi můžete mixovat přímo v hrnci, mají různé nástavce pro šlehání, míchání, drcení a dražší typy i příslušné nádoby. Jejich nevýhodou je to, že nejsou určené na delší mixování, tlačítko pro mixování musí být vždy zapnuté, a také, že s nimi nikdy nerozmixujete smoothie tak najemno jako třeba se smothie mixéry.
A jaký mixér je ten ideální pro vás? Podělte se o něj s námi v komentářích.

Diskuze ke článku

Buďte první, kdo vloží komentář

avatar
wpDiscuz